NOWBUD BIAŁEK RADOMSKO CROSS


ZAŁOŻENIA IMPREZY.

Poznaj swoje miasto od podszewki ...
Czy jesteś Radomszczaninem ??? z krwi i kości???
Czy jesteś na tyle sprawny aby to udowodnić???

2 DNI, 4 KONKURENCJE, 8 MIEJSC, 16 PYTAŃ

Postanowiliśmy dostarczyć mieszkańcom Radomska dużo zdrowej i dobrej rozrywki. W dniach kiedy mieszkańcy obchodzą Dni Radomska ( 14 i 15 czerwca - a odbyło się to w 2003 roku ) wszyscy wszak chcą się dobrze bawić. My także tego pragniemy i to bardzo gorąco.
Aby nie zostać jedynie przy kuflu chłodnego piwa i dźwiękach doskonałej muzyki proponujemy wszystkim zainteresowanym udział w niepowtarzalnym turnieju.
Dla uczestników mamy nad wyraz cenne nagrody, dużo humoru i sławę. Nagrody dla zwycięzców będzie wręczał sam Pan Prezydent Miasta!
Impreza ma na celu wyłonienie najbardziej wszechstronnego mieszkańca miasta. Zgłoszone osoby zmagać się będą z kilkunastoma konkurencjami, wymagających od nich nie tylko minimalnego poziomu aktywności ruchowej, ale nade wszystko znajomości topografii swego miasta, podstawowych danych statystycznych, historii Radomska itp.

Dzięki takim założeniom zwyciężyć może i "stary" i "młody" - ważny jest tylko jaki zapał włoży w swój udział. Wiek nie jest żadną, najmniejszą przeszkodą w zdobyciu pierwszego miejsca.

W czasie dwóch dni trwania imprezy uczestnicy mają za zadanie zmierzyć się z postawionymi zadaniami. Według określonych kryteriów ujętych w regulaminie wyłonimy w efekcie najlepszego uczestnika.
Nasza zabawa ma na celu, poza dostarczeniem emocji rywalizacyjnych, przyciągnąć jak największą rzeszę osób które pragniemy zachęcić do różnych ciekawych form spędzania czasu.
Dołożymy wszelkich starań i posłużymy się między innymi szeroką kampanią informacyjno - promocyjną, aby nasza impreza miała jak największy zasięg.

CELE IMPREZY.

PRZEBIEG IMPREZY.

      Zgłoszony uczestnik melduje się w bazie - na stoisku firmowym NOWBUD BIAŁEK, przy ściance wspinaczkowej w parku miejskim przy ul. Armii Krajowej.
Tam otrzymuje kartę startową i koszulkę oraz zapoznaje się z regulaminem.
Po ich odebraniu, wedle własnego uznania, rozwiązuje kolejne zadania. Uczestnik sam podejmuje decycje dotyczące kolejności rozwiązywania zadań oraz czasu ich realizacji.
Po zakończeniu zadań melduje się z wypełnioną kartą startową w bazie, gdzie odpowiada na ostatnie nadzwyczajne, finałowe pytanie.
Po otrzymaniu wszystkich kart podsumujemy punktację, sprawdzimy ją ze swoimi danymi i ogłosimy Zwycięzce.

WAŻNE !!!

Praktycznie w każdym momencie można przystąpić do udziału w rywalizacji - ostateczne zgłoszenia przyjmujemy w niedzielę 15.06 o godz. 13.30 !!!

KONKURENCJE REKREACYJNE.

      Nasze konkurencje ( czyli zadania sportowo - rekreacyjne ) będą dostępne non stop w wyznaczonych godzinach. Uczestnicy wedle własnego wyboru czasowego będą mogli zmierzyć się z postawionymi trudnościami.
Wszystkie miejsca będą dostępne w wyznaczoncyh ramach czasowych non - stop, wyjątkowo pływalnia będzie czynna w niedzielę w godz. 13 - 16, a bieżnia w sobotę od godz. 14 - 16.

Ramy czasowe to: 8 MIEJSC.

      W każdym z podanych ośmiu miejsc, w promieniu od podanej lokalizacji do 300 m będzie się poruszał " Tajemniczy Mieszkaniec Radomska" (TMR) - oznakowany logo Sponsora.
Zadaniem uczestnika będzie znalezienie owego Mieszkańca i odpowiedzenie na dwa pytania.
Lista tych miejsc będzie podawana w czasie przebiegu imprezy.

16 PYTAŃ.

      Trzecia część imprezy to, poza konkurencjami rekreacyjnymi i poszukiwaniami "TMR", udzielenie odpowiedzi na specjalne pytania.
"Tajemniczego Mieszkańca Radomska" - zada uczestnikowi dwa losowo dobrane pytania.
Będą one dotyczyły Radomska: jego histori i dnia dzisiejszego oraz naturalnie Sponsorów przedsięwzięcia.

PUNKTACJA.

Maksymalnie będzie można uzyskać 42 punkty.
Warunkiem podstawowym zdobycia jednej z trzech nagród jest prawidłowa odpowiedź na min 10 pytań, znalezienie 7 (spośród 8) punktów oraz zrealizowanie wszystkich konkurencji rekreacyjnych.

RAPORT Z PRZEBIEGU.

W dniach 14 i 15 czerwca zrealizowaliśmy NOWBUD BIAŁEK - Radomsko.Cross.
W imprezie uczestniczyło 30 osób, ostatecznie sklasyfikowano 18 osób.
Impreza miała niesamowity przebieg, dostarczyła dużo radości i zabawy uczestnikom. Ścianka wspinaczkowa stanowiąca centrum i bazę imprezy przyciągała tłumy chętnych do rekreacji.
Podsumowanie które odbyło się na scenie w towarzystwie Pana Prezydenta Miasta Radomska miało bardzo huczny przebieg.
Wyniki imprezy były dość sporym zaskoczeniem i tym bardziej cieszą i napawają radością że "duch w narodzie nie ginie".
Pierwsze miejsce zająła Paweł Zatoń, drugie Tadeusz Kiełbik a trzecie Michał Grzesik.
Jednak po analizie danych okazało się że Michał nie spełnił wymogów regulaminowych i dzięki temu musi zamienić się miejscami z Marcinem Margołą - który ostatecznie zajął trzecie miejsce.
Wszystkich chętnych zapraszamy za rok!!!